فروش کلاه ایمنی ،کلاه ایمنی چیست ،تحقیق در مورد کلاه ایمنی

از جمله تجهیزات ایمنی که بسیار مهم می باشد و وظیفه مهم آن محفاظت از سر میباشد کلاه ایمنی است و در فضای کار جز قوانینی اصلی میباشد که هر فرد باید در استفاده از آن اصرار بورزد و در مقاله زیر شما با انواع کلاه ایمنی آشنا می شوید.

كلاه ايمنی يا كلاه كاسكت و يا به عبارتی Helmet يكی از وسايل ايمنی در فعاليت های كوهنوردی می باشد كه امروزه در مدل ها و مارك های متنوع در بازار موجود است. 

به طور كلي كلاه ها بر اساس پوشش خارجيشان به سه دسته تقسيم می شوند:

فايبرگلاس

پلاستيك و نايلون

كربن (پلی كربنيت)


وظيفه ی تمامی كلاه ها محافظت از سر شماست ولی هر يك از اينها اين كار را به روش خاص خود انجام می دهند.

كلاه های فايبرگلاس و كربن انرژی سنگی را كه می افتد جذب می كنند در حالی كه كلاه های پلاستيكی و نايلونی اين انرژی را به سيستم افسار (دهنه) كلاه منتقل می كنند. به همين دليل كلاه هايی از جنس فايبر گلاس و كربن به سر چسبيده ترند.

فايبرگلاس:

اين كلاه ها از يك لايه نازك فايبرگلاس با آستر فوم ساخته شده اند. اين كلاه ها پايداری بالايی دارند و راحت اند ولی تهويه آنها معمولا خيلي خوب نيست. در گذشته كلاه هايی از اين جنس معمولا سنگينتر از ساير كلاه ها بودند اما امروزه اين طور نيست.

پلاستيك و نايلون:

كلاه هاي پلاستيكی بسيار متداول هستند . آنها اغلب راحتی و تهويه خوبي دارند . پايداری آنها بستگی كامل به سيستم افسار (دهنه) داخلی كلاه دارد. وزن آنها بسته به طراحيشان بسيار قابل تغيير است.

كربن:

سبكترين و قويترين پوسته از ميان ساير پوسته هاست و بيشتر از جنس پلي كربنيت می باشد. مانند كلاه های فايبر گلاس انهايی كه از كربن ساخته شده اند معمولا خيلی نزديك سر می چسبند و اين بدان معنا است كه راحتی و پايداری بالايی دارند.

طراحی:

امروزه بسياری از مدل های كلاه، صاف و ايروديناميك بوده و اغلب تهويه خوبی دارند ، وزن كم و تنظيم پذيری از ديگر ويژگی های آنها است. پس بهتر است به دنبال ويژگي های ديگري باشيد.

تجهیزات ایمنی

کفش ایمنی

لباس کار

ارائه خدمات ایمنی